Založ si blog

Zníženie CO2 na úroveň z roku 1960 je reálne možné dosiahnuť aj do roku 2040

Každým rokom pribudne na kontinentoch v priemere 127 000 km2 vyklčovaných lesov a 57 tisíc km2 nových urbánnych zón. Výsledok? Dlhodobo a permanentne znižovaná fotosyntéza? Výsledok? Vyššie koncentrácie CO2 v ovzduší. Prehriata krajina zo sucha a chaos v atmosfére a stúpanie hladín z odtečenej vody z kontinentov. Pretože stúpanie CO2 v atmosfére je dominantne spôsobované znižovaním fotosyntézy na zemskom povrchu klčovaním lesov a pečatením zemského povrchu.
Od roku 1960 sa preto zvýšila koncentrácia CO2 v ovzduší na viac ako 400 jednotiek v jednom kubíku vzduchu. Ročný prírastok cca 2,6 ppm

Ak je to tak priatelia, tak nám stačí, aby každým rokom pribudlo 127 tisíc km2 nových lesov a sa úplne zmenila filozofia urbanizácie tak, aby mestá fungovali v zeleni bez odkanalizovania dažďovej vody z intravilánov miest a obcí. Výsledkom bude v roku 2080 stav CO2 v atmosfére na úrovni roku 1960.
Ak sa rozhodneme proces zníženia uhlíka v atmosfére zrýchliť napríklad na úroveň 2040, tak ročne bezodkladne musíme naše úsilie revitalizácie krajiny zdvojnásobiť a dosiahneme zníženie koncentrácie CO2 v atmosfére na úroveň 1960. Jednoducho je to len na nás, ako sa rozhodneme.
Zároveň pribudnú lesy, obnovia sa vodné zdroje, zvýši sa úrodnosť aj už vysušených plôch. Znormalizuje sa počasie, prinavráti sa stratený dážď.
Ak je niekto natoľko presvedčený, že CO2 je hlavný ovplyvňovateľ klimatickej zmeny, tak tu je riešenie veľmi jednoduché, efektívne a prospešné pre všetkých. Dosiahneme nie len zdravú klímu, ale aj dostatok potravy, vody i zastavenie stúpania hladín oceánov, či nedovoliť stúpať teploty v našich zemepisných šírkach nad 30 stupňov..
Dôkaz o ukladaní uhlíka do pôdy urobili Anglickí bobry, ktorí dokázali v priebehu menej ako 20 rokov zvýšiť obsah uhlíka na svojej farme viac ako 20 násobne. O tom som písal pred rokom tu: https://www.facebook.com/kravcik.michal/posts/1761766913901814
Toto ponúkam širokej verejnosti preto, aby boli verejne dostupné informácie o jednoduchých riešeniach, aby široká verejnosť vedela, že riešenie je na dosah. Nechápem, prečo o tom odborné kruhy mlčia….
Šľak ma ide trafiť, koľko insitných „klimatológov“ vyvoláva agóniu strachu z budúcnosti. Väčšina z nich vykrikuje, že aj keby sme teraz začali lapať CO2 z ovzdušia, tak znížiť to dokážeme až o 150 – 200 rokov. Viete prečo to tak tárajú? Nuž preto, lebo po ich smrti im môžeme fúkať do zadku…
A tá najnovšia iniciatíva o neutrálnom uhlíku je výplodom najnovšej zvrátenosti….

 

Slovensko potrebuje obnovu všetkého. Vzťahov, morálky, zákonov i zdevastovanej krajiny

21.01.2020

Je toho veľa, čo treba naprávať. Otázkou je, kde začať. Za ktorú nitku potiahnuť, aby sme boli úspešní. Ja osobne sa venujem viac ako 30 rokov vode a viem, že na jedinom, na čom sme závislí je voda. Voda je jednoducho modrou niťou života. Nebudeme mať vodu, nebudeme mať nič. Ani vzduch na dýchanie. Nebudeme mať potraviny na stole, nebudeme mať čím sa umývať. [...]

15.08.2019

Tak milí moji priatelia, mám tu oponenta. Vedecká obec na klímu si vybrala dr. Metelku, aby dokázal, že klíme vôbec nerozumiem. Tento pán už dlhšie obdobie prenasleduje moju vedeckú spôsobilosť. Okrem toho, že ma prinútil hlbšie sa zaoberať vedeckým zdôvodnením toho čo píšem, začína mi vŕtať hlavou prečo má takú dojemnú starostlivosť o moje „vedecké [...]

Vplyv CO2 na zmenu klímy je mýtus

14.08.2019

Prečo? Zo Slnka tečie žiarenie, ktoré vo vzduchoprázdnom priestore 150 mil. km nestráca žiadnu energiu. Pred vstupom do atmosféry dosahuje slnečné žiarenia intenzitu v podobe solárnej konštanty 1353 W/m2, či je to nad rovníkom, alebo napríklad nad 48-ou rovnobežkou severnej, či južnej zemepisnej šírky, alebo na póloch. Prechodom atmosféry slnečné žiarenie stráca na [...]

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan Zelenskému: Turecko neuzná anexiu Krymu

10.04.2021 21:28

Podľa slov tureckého prezidenta je Ankara takisto pripravená ponúknuť "potrebnú podporu" na urovnanie konfliktu na východe Ukrajiny.

Srbsko Belehrad Protest Ekológia

Tisíce ľudí v Belehrade žiadali vládu, aby lepšie chránila životné prostredie

10.04.2021 21:00

Srbsko po desaťročiach zanedbávania zaznamenalo rekordné úrovne znečistenia ovzdušia a množstvo ďalších ekologických problémov.

Rakúsko / Viedeň /

V Rakúsku zatkli možného spolupáchateľa teroristického útoku vo Viedni

10.04.2021 20:00

Teroristický útok v centre Viedne z novembra minulého roka si vyžiadal štyri životy, vyše 20 zranených. Prihlásila sa k nemu extrémistická organizácii Islamský štát.

Rio de Janeiro

V Brazílii vzniká socha Krista Ochrancu, vyššia než známy Kristus Spasiteľ

10.04.2021 19:26

Socha v meste Encantado na juhu Brazílie bude mať výšku 43 metrov vrátane podstavca, čo z nej spraví jednu z najvyšších sôch Krista s rozpaženými rukami na svete.