Založ si blog

Nič nové na politickom nebi Slovenska

Pokračujeme v tom, čo začal „otec“ národa. Takto jednou vetou by sa dalo zhrnúť, ako asi sa bude slovenská politika vyvýjať po Eurovoľbách. 
Tu je dôkaz:
 
O necelý mesiac máme Eurovoľby a preto je zaujímavé zanalýzovať, ako vnímajú politické strany potrebu ovplyvňovať Európsku politiku v súvislosti s potrebami Slovenska.
 
Základným princípom fungovania Európskej únie je vyrovnávanie rozdielov medzi štátmi EÚ a i vo vnútri nich. Pomoc, ktorú dostávame od štátov EÚ na Slovensko by mali prioritne riešiť práve znižovanie ekonomickej vitality regiónov.
 
Na túto tému sa už popísalo veľa. Vieme dobre, že zbytok Slovenska okrem Bratislavy i blízkeho okolia sa ekonomický i sociálne prepadá.
 
Tak sme si spravili analýzu, ako jednotlivé strany to vážne myslia vo vyrovnávaní rozdielov regiónov Slovenska, ktorá istým spôsobom naznačuje, či sa v tejto oblasti sa niečo zmení. Výsledok?
 
NIČ PRIATELIA SA NEZMENÍ!!!
 
Prečo? Pretože z analýzy nasadených kandidátov na 14 európskych kresiel v Europarlamente vyplýva:
1. z 31 strán uchádzajúcich sa o mandát voličov je 13 priamo z Bratislavy a 7 z Trnavského kraja (65%)
 
2. Terajšie koaličné strany nasadilii na prvé 4 miesta kandidátky 10 kandidátov na západ od Banskej Bystrice
 
3. Terajšie opozičné strany so stranami, ktoré majú podľa prieskumu nad 5% preferencii nasadili na prvé 4 miesta svojej kandidátky dokonca až 17 z 24 kandidátov z Bratislavského a Trnavského kraja, čo je dokonca až 71%. Najkurioznejšía je kandidátka koalície Progresívne Slovensko a SPOLU, ktorá ma všetkých kandidátov len z Bratislavy
 
4. Strany, ktoré sú podľa prieskumu pod hranicou zvoliteľnosti, ale sa objavujú v prieskumoch (podľa agentúry FOCUS), nasadili 12 kandidátov z Bratislavského a Trnavského kraja z 27 nasadených na prvých štyroch miestach (44%). Dosť výrazne im „poškodila Demokratická strana, ktorá má všetkých štyroch kandidátov z regiónov. Ak by tak nebolo, nádejne poitické strany strany uchádzajúce sa o mandát voličov priblížili by sa v terajšej politickej kultúre (52%), čo nie je dobrá perspektíva.
 
5. Jediným relevantným nasadeným lídrom opozície, ktorá sa zrejme dostane do europarlemntu ja Kollárova SME-RODINA. Kandidát je z Prešovského kraja.
6. Zo strán, ktoré sa vyskytujú v prieskumoch, ale pod hranicou 5% a má svojho lídra mimo Bratislavy je Demokratická strana.
 
Záver:
Slovensko bude naďalej pokračovať v smere úpadku regiónov a zvyšovanie rozdielov medzi východom a západom republiky. Mladí ľudia z východu budú hľadať perspektívu v zahraničí. Otcovia z východu budú chodiť po stavbách v Európe. Mamy budú chodiť vytierať zadky sociálne odkázaným ľuďom na západe a deti budú vychovávať starí rodičia, resp. Kotlebová ulica.
 
Chceme to priatelia? Ak by sme sa my voliči prebudili a urobili zásadný škrt týmto centristickým stranám, ktorým vyhovuje Mečiarov jednomandátový volebný zákon, bola by aspoň ako taká nádej naštartovať zmenu už priamo z Bruselu. Kuriózne sa jedine búri Demokratická strana. To fakt nikomu nevadí. Kde je svedomie národa? Prebuďme sa priatelia.

Riadená sabotáž úpadku slovenského vidieka?

24.05.2019

Kedysi na tomto potoku v Šarišskom Jastrabí pod Čergovom sme sa ako deti kúpali, chytali raky i ryby. Otec mi rozprával pred desiatkami rokov, že s vozmi prechádzali potokom, lebo bol plytký. viac »

Vyhlásenie Demokratickej strany ku riešeniu klimatickej zmeny

18.05.2019

Demokratická strana považuje klimatickú zmenu za najväčšiu hrozbu ľudstva a úplne sa stotožňuje s obavami mladej generácie, že musíme panikáriť (Švédska klimatická aktivistka Gréta Thunberg). viac »

Samovývojové Slovensko

16.05.2019

Slovensko je celé v samovývoji a máme nehodných politikov, ktorí nie sú prirodzenými lídrami ale manipulátori verejného priestoru. Príkladom "samovývojového" procesu je degenerácia prírody, viac »

eurovoľby, obálka, voľby

Voľby do EP pokračujú tretí deň hlasovaním aj v ČR, Lotyšsku a na Malte

25.05.2019 09:08

Štvordňový celoeurópsky volebný maratón sa začal vo štvrtok.

SR Košice epvolby19 EÚ EP eurovoľby KEX

Prví voliči v bratislavskej Karlovej Vsi prišli hneď po začatí volieb

25.05.2019 09:03

V najväčšom volebnom okrsku č. 2 v bratislavskej Karlovej Vsi privítali prvého hlasujúceho hneď po otvorení volebných miestností.

Jozef Bíreš

Bíreš: Spotrebiteľ chce poctivú potravinu

25.05.2019 09:00

Nie je to prvý raz, čo veterinári zistili pri výrobe bryndze odchýlky od štandardov. Pri poslednej kontrole objavili mimoriadne vysoké porušenie, uviedol Jozef Bíreš.

benzín, nafta, benzinka, pumpa, tankovanie, fotene so suhlasom

Rusko odčerpá z Družby v Bielorusku milión ton špinavej ropy

25.05.2019 08:00

Rusko odčerpá znečistenú ropu z ropovodu Družba v Bielorusku pomocou spätného chodu ropovodu a uskladní ju na svojom území.

Michal Kravčík

skutočné hodnoty vznikajú mimo honosných palácov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 136
Celková čítanosť: 268591x
Priemerná čítanosť článkov: 1975x

Autor blogu

Kategórie