Založ si blog

Nič nové na politickom nebi Slovenska

Pokračujeme v tom, čo začal „otec“ národa. Takto jednou vetou by sa dalo zhrnúť, ako asi sa bude slovenská politika vyvýjať po Eurovoľbách. 
Tu je dôkaz:
 
O necelý mesiac máme Eurovoľby a preto je zaujímavé zanalýzovať, ako vnímajú politické strany potrebu ovplyvňovať Európsku politiku v súvislosti s potrebami Slovenska.
 
Základným princípom fungovania Európskej únie je vyrovnávanie rozdielov medzi štátmi EÚ a i vo vnútri nich. Pomoc, ktorú dostávame od štátov EÚ na Slovensko by mali prioritne riešiť práve znižovanie ekonomickej vitality regiónov.
 
Na túto tému sa už popísalo veľa. Vieme dobre, že zbytok Slovenska okrem Bratislavy i blízkeho okolia sa ekonomický i sociálne prepadá.
 
Tak sme si spravili analýzu, ako jednotlivé strany to vážne myslia vo vyrovnávaní rozdielov regiónov Slovenska, ktorá istým spôsobom naznačuje, či sa v tejto oblasti sa niečo zmení. Výsledok?
 
NIČ PRIATELIA SA NEZMENÍ!!!
 
Prečo? Pretože z analýzy nasadených kandidátov na 14 európskych kresiel v Europarlamente vyplýva:
1. z 31 strán uchádzajúcich sa o mandát voličov je 13 priamo z Bratislavy a 7 z Trnavského kraja (65%)
 
2. Terajšie koaličné strany nasadilii na prvé 4 miesta kandidátky 10 kandidátov na západ od Banskej Bystrice
 
3. Terajšie opozičné strany so stranami, ktoré majú podľa prieskumu nad 5% preferencii nasadili na prvé 4 miesta svojej kandidátky dokonca až 17 z 24 kandidátov z Bratislavského a Trnavského kraja, čo je dokonca až 71%. Najkurioznejšía je kandidátka koalície Progresívne Slovensko a SPOLU, ktorá ma všetkých kandidátov len z Bratislavy
 
4. Strany, ktoré sú podľa prieskumu pod hranicou zvoliteľnosti, ale sa objavujú v prieskumoch (podľa agentúry FOCUS), nasadili 12 kandidátov z Bratislavského a Trnavského kraja z 27 nasadených na prvých štyroch miestach (44%). Dosť výrazne im „poškodila Demokratická strana, ktorá má všetkých štyroch kandidátov z regiónov. Ak by tak nebolo, nádejne poitické strany strany uchádzajúce sa o mandát voličov priblížili by sa v terajšej politickej kultúre (52%), čo nie je dobrá perspektíva.
 
5. Jediným relevantným nasadeným lídrom opozície, ktorá sa zrejme dostane do europarlemntu ja Kollárova SME-RODINA. Kandidát je z Prešovského kraja.
6. Zo strán, ktoré sa vyskytujú v prieskumoch, ale pod hranicou 5% a má svojho lídra mimo Bratislavy je Demokratická strana.
 
Záver:
Slovensko bude naďalej pokračovať v smere úpadku regiónov a zvyšovanie rozdielov medzi východom a západom republiky. Mladí ľudia z východu budú hľadať perspektívu v zahraničí. Otcovia z východu budú chodiť po stavbách v Európe. Mamy budú chodiť vytierať zadky sociálne odkázaným ľuďom na západe a deti budú vychovávať starí rodičia, resp. Kotlebová ulica.
 
Chceme to priatelia? Ak by sme sa my voliči prebudili a urobili zásadný škrt týmto centristickým stranám, ktorým vyhovuje Mečiarov jednomandátový volebný zákon, bola by aspoň ako taká nádej naštartovať zmenu už priamo z Bruselu. Kuriózne sa jedine búri Demokratická strana. To fakt nikomu nevadí. Kde je svedomie národa? Prebuďme sa priatelia.

15.08.2019

Tak milí moji priatelia, mám tu oponenta. Vedecká obec na klímu si vybrala dr. Metelku, aby dokázal, že klíme vôbec nerozumiem. Tento pán už dlhšie obdobie prenasleduje moju vedeckú spôsobilosť. viac »

Vplyv CO2 na zmenu klímy je mýtus

14.08.2019

Prečo? Zo Slnka tečie žiarenie, ktoré vo vzduchoprázdnom priestore 150 mil. km nestráca žiadnu energiu. Pred vstupom do atmosféry dosahuje slnečné žiarenia intenzitu v podobe solárnej konštanty viac »

Prečo vplyv CO2 na klimatickú zmenu je fatal error

13.08.2019

Je asi príliš veľká drzosť hraničiaca s provokáciou uverejniť opak toho, čo mainstream hovorí o klimatickej zmene. Zvlášť vtedy, keď takmer všetci unisono pritakávajú o dôležitosti vplyvu viac »

priemyselny park Kosice 04

Priemyselný park by mal pomôcť košickému regiónu

21.08.2019 17:24

Vo dvoch halách na ploche takmer 8 hektárov za 30 miliónov eur by v budúcnosti mohlo pracovať zhruba 600 ľudí.

protest

SaS, OĽaNO aj Za slušné Slovensko ohlásili zhromaždenia na výročie vraždy

21.08.2019 17:07

SaS ohlásila zhromaždenie od 8:00 – 24:00, OĽaNO od 9:00 do 21:00 a Za slušné Slovensko od 14:00 do 20:00.

Ministerka vnútra Denisa Saková

Saková: Vyšetrovanie lustrácií pokračuje, postupne prijímame opatrenia

21.08.2019 16:37

Ministerka nevylučuje ani zmeny v legislatíve.

GLOBSEC, Zaorálek

Kandidátom ČSSD na českého ministra kultúry je Lubomír Zaorálek

21.08.2019 16:26

Premiér Andrej Babiš pre Českú televíziu povedal, že so Zaorálkom by ako s ministrom kultúry problém nemal.