Založ si blog

Sucho? Máme riešenie

Od sucha začína praskať zem? (https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/508743-od-sucha-uz-zacina-praskat-zem-pozrite-si-video-z-juhozapadu-slovenska/?fbclid=IwAR0mro5Du9wq0LDaG3T0ffpGf6LOZLEItFFnqkzWT5DIZOo4-l63vMmY79U).
To preto, lebo dlhšie a dlhšie neprší. Prečo z roka na rok menej dlhšie neprší? Nuž preto, lebo sú vyprázdnené malé vodné cykly. Treba ich naplniť a bude častejšie pršať a po trochu a stále, tak ako to bolo kedysi.
Prečo sa to zmenilo? Nuž jednoducho preto, lebo sme zrovnali medze, odstránili mokrade, remízky a čo sme mohli, tak sme odvodnili, alebo zregulovali, či zapečatili.

foto Kravčík

Jednou z najvyšších priorít Demokratickej strany je vrátiť pôde úrodnosť. Dá sa to dosiahnuť iba vtedy, ak bude častejšie pršať a nie len raz za 3 mesiace.
Vieme ako na to. Skupina expertov z Česka a Slovenska už pred 11 rokmi spísala Novú vodnú paradigmu (www.vodnaparadigma.sk), ktorá ponúka riešenia, ako obnoviť dážď a teda úrodnosť poľnohospodárskej pôdy.
Najlepšou, najefektívnejšou a najlacnejšou závlahou krajiny je dážď a nie budovanie drahých bypasových distribučných závlahových systémov na udržanie úrodnosti pôd. Preto DS túto agendu podporuje a ak dostane mandát od voličov, agendu presadí do praxe.
To riešenie nie len obnoví úrodnosť pôdy, ale obnoví aj biologické a chemické procesy v pôde, čím sa pre farmárov zlacní a zefektívni výroba potravín s trvalým udržaním úrodností pôd.
Obnova poľnohospodárskej krajiny zníži povodňové riziká, zmierni extrémy v počasí a znormalizuje teplotné skoky. Preto DS bez prívlastkov sa uchádza u všetkých občanov Slovenska o priazeň, aby sme získali mandát a agendu potravinovej, vodnej a klimatickej bezpečnosti Slovenska zrealizovali.

Slovensko potrebuje obnovu všetkého. Vzťahov, morálky, zákonov i zdevastovanej krajiny

21.01.2020

Je toho veľa, čo treba naprávať. Otázkou je, kde začať. Za ktorú nitku potiahnuť, aby sme boli úspešní. Ja osobne sa venujem viac ako 30 rokov vode a viem, že na jedinom, na čom sme závislí je voda. Voda je jednoducho modrou niťou života. Nebudeme mať vodu, nebudeme mať nič. Ani vzduch na dýchanie. Nebudeme mať potraviny na stole, nebudeme mať čím sa umývať. [...]

15.08.2019

Tak milí moji priatelia, mám tu oponenta. Vedecká obec na klímu si vybrala dr. Metelku, aby dokázal, že klíme vôbec nerozumiem. Tento pán už dlhšie obdobie prenasleduje moju vedeckú spôsobilosť. Okrem toho, že ma prinútil hlbšie sa zaoberať vedeckým zdôvodnením toho čo píšem, začína mi vŕtať hlavou prečo má takú dojemnú starostlivosť o moje „vedecké [...]

Vplyv CO2 na zmenu klímy je mýtus

14.08.2019

Prečo? Zo Slnka tečie žiarenie, ktoré vo vzduchoprázdnom priestore 150 mil. km nestráca žiadnu energiu. Pred vstupom do atmosféry dosahuje slnečné žiarenia intenzitu v podobe solárnej konštanty 1353 W/m2, či je to nad rovníkom, alebo napríklad nad 48-ou rovnobežkou severnej, či južnej zemepisnej šírky, alebo na póloch. Prechodom atmosféry slnečné žiarenie stráca na [...]

Stalin / Komunisti / Komunistická strana /

Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov list

24.03.2023 22:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

Michal Kravčík

skutočné hodnoty vznikajú mimo honosných palácov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 157
Celková čítanosť: 461621x
Priemerná čítanosť článkov: 2940x

Autor blogu

Kategórie