Založ si blog

Samovývojové Slovensko

Slovensko je celé v samovývoji a máme nehodných politikov, ktorí nie sú prirodzenými lídrami ale manipulátori verejného priestoru.

Príkladom „samovývojového“ procesu je degenerácia prírody, ktorá už ma znaky genocídy. Všetci vieme, že bez permanentnej obnovy prírodných zdrojov pokapeme ako myši.

Tatranskou víchricou v roku 2005 sa odštartoval najväčší degeneratívny proces nie len na prírode Slovenska, ale aj na ľuďoch. Novodobí papaláši veľmi rýchlo pochopili, že naivita občanov priniesla nové možnosti manipulácie.

 

Nechcem to viac jatriť staré rany, len chcem pripomenúť, že ja najvyšší čas začať obnovovať poškodenú krajinu a následne spustiť rozvojové aktivity, ktoré zabezpečia permanentnú regeneráciu prírodného prostredia Poškodená príroda sa už sama nespamätá! Prečo?

Nuž jednoducho preto, lebo tak ako chorý človek potrebuje liečenie, aby sa jeho telo následne začalo regenerovať, tak aj príroda potrebuje liečbu, ako prvý krok k regenerácii.

Tak ako prvým krokom regenerácie človeka je zastavenie krvácania, tak je to aj na prírode. Zastaviť vysušovanie krajiny a následne spustiť procesy obnovy vegetácie, i celej štruktúry biodiverzity i využívania prírodných zdrojov pre prosperitu nás všetkých.

Demokratická strana má plán. Aby Slovensko prežilo aj všetky úskalia, ktoré hrozia v 21. storočí potrebujeme spustiť program MODRÁ EKONOMIKA, ktorého samotná podstata je založená na systéme, ktorý zhodnocuje miestne prírodné zdroje a rozvíja lokálnu ekonomiku pre lokálnu potrebu, ako prevencia pred monopolmi. Je to najlacnejší a najlepší systém pre zdravie, životné prostredie i trvalo udržateľný rozvoj.

Model Modrej ekonomiky prinášať konkurenčné produkty a služby, reaguje na trh pre základné potreby štátu a zároveň podporuje rozvoj sociálneho kapitálu s podporou kvality života v súlade s evolučnou cestou prírody.

 

 

 

Preplachy povodňových diaľníc

19.06.2019

V súvislosti s dnešným dramatickým preplachom povodňových diaľníc okolo Levoče len pripomínam, ako to bolo v roku 2010. Od vtedy sa nič nezmenilo v projektovaní, v navrhovaní manažmentu viac »

Bratislavu trápili komáre a Východ búrky s ľadovcom

17.06.2019

Viacerých z nás prekvapila vo včerajších búrkach veľkosť ľadovca, čo sa sypal z neba na naše hriešne hlavy. Aby to neostala iba ako rarita, zapísaná v štatistikách, skúsim to vysvetliť. viac »

Bratislavu trápia komáre

16.06.2019

Včera som počas jazdy počúval vysoko odbornú debatu či v BA robiť postreky proti komárom alebo nie. Nuž milí Bratislavčania, treba si uvedomiť, že inkubačná doba komárov je 12 dní. Inkubačná viac »

Gruzínsko, protest

Tisíce Gruzíncov zaútočili v Tbilisi na budovu parlamentu

20.06.2019 22:18

Polícia protestujúcich vytlačila, avšak niektorí jednotlivci sa naďalej pokúšajú vniknúť do budovy.

EÚ / Parlament / Štrasburg /

Česi, Maďari a Poliaci odmietli rok 2050 ako dátum uhlikovej neutrality EÚ

20.06.2019 21:55

Krajiny zablokovali pokusy ostatných členských krajín Únie dosiahnuť dohodu týkajúcu sa cieľov klimatickej politiky.

vlak, železnica, koľajnice, cestujúci, nástupište, stanica, mraky, počasie, dážď

Na železničnej trati pri Bruseli sa našli výbušniny, zadržali 1 osobu

20.06.2019 21:27

Železničnú dopravu po náleze tašky s výbušninami pozastavili.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Súd rozhodol v prospech Zelenského dekrétu o rozpustení parlamentu

20.06.2019 21:04

Rozhodnutie ukrajinského súdu je záväzné a nemožno sa proti nemu odvolať.

Michal Kravčík

skutočné hodnoty vznikajú mimo honosných palácov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 139
Celková čítanosť: 274988x
Priemerná čítanosť článkov: 1978x

Autor blogu

Kategórie