Založ si blog

Sucho? Máme riešenie

Od sucha začína praskať zem? (https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/508743-od-sucha-uz-zacina-praskat-zem-pozrite-si-video-z-juhozapadu-slovenska/?fbclid=IwAR0mro5Du9wq0LDaG3T0ffpGf6LOZLEItFFnqkzWT5DIZOo4-l63vMmY79U).
To preto, lebo dlhšie a dlhšie neprší. Prečo z roka na rok menej dlhšie neprší? Nuž preto, lebo sú vyprázdnené malé vodné cykly. Treba ich naplniť a bude častejšie pršať a po trochu a stále, tak ako to bolo kedysi.
Prečo sa to zmenilo? Nuž jednoducho preto, lebo sme zrovnali medze, odstránili mokrade, remízky a čo sme mohli, tak sme odvodnili, alebo zregulovali, či zapečatili.

foto Kravčík

Jednou z najvyšších priorít Demokratickej strany je vrátiť pôde úrodnosť. Dá sa to dosiahnuť iba vtedy, ak bude častejšie pršať a nie len raz za 3 mesiace.
Vieme ako na to. Skupina expertov z Česka a Slovenska už pred 11 rokmi spísala Novú vodnú paradigmu (www.vodnaparadigma.sk), ktorá ponúka riešenia, ako obnoviť dážď a teda úrodnosť poľnohospodárskej pôdy.
Najlepšou, najefektívnejšou a najlacnejšou závlahou krajiny je dážď a nie budovanie drahých bypasových distribučných závlahových systémov na udržanie úrodnosti pôd. Preto DS túto agendu podporuje a ak dostane mandát od voličov, agendu presadí do praxe.
To riešenie nie len obnoví úrodnosť pôdy, ale obnoví aj biologické a chemické procesy v pôde, čím sa pre farmárov zlacní a zefektívni výroba potravín s trvalým udržaním úrodností pôd.
Obnova poľnohospodárskej krajiny zníži povodňové riziká, zmierni extrémy v počasí a znormalizuje teplotné skoky. Preto DS bez prívlastkov sa uchádza u všetkých občanov Slovenska o priazeň, aby sme získali mandát a agendu potravinovej, vodnej a klimatickej bezpečnosti Slovenska zrealizovali.

Riadená sabotáž úpadku slovenského vidieka?

24.05.2019

Kedysi na tomto potoku v Šarišskom Jastrabí pod Čergovom sme sa ako deti kúpali, chytali raky i ryby. Otec mi rozprával pred desiatkami rokov, že s vozmi prechádzali potokom, lebo bol plytký. viac »

Vyhlásenie Demokratickej strany ku riešeniu klimatickej zmeny

18.05.2019

Demokratická strana považuje klimatickú zmenu za najväčšiu hrozbu ľudstva a úplne sa stotožňuje s obavami mladej generácie, že musíme panikáriť (Švédska klimatická aktivistka Gréta Thunberg). viac »

Samovývojové Slovensko

16.05.2019

Slovensko je celé v samovývoji a máme nehodných politikov, ktorí nie sú prirodzenými lídrami ale manipulátori verejného priestoru. Príkladom "samovývojového" procesu je degenerácia prírody, viac »

eurovoľby, obálka, voľby

Voľby do EP pokračujú tretí deň hlasovaním aj v ČR, Lotyšsku a na Malte

25.05.2019 09:08

Štvordňový celoeurópsky volebný maratón sa začal vo štvrtok.

SR Košice epvolby19 EÚ EP eurovoľby KEX

Prví voliči v bratislavskej Karlovej Vsi prišli hneď po začatí volieb

25.05.2019 09:03

V najväčšom volebnom okrsku č. 2 v bratislavskej Karlovej Vsi privítali prvého hlasujúceho hneď po otvorení volebných miestností.

Jozef Bíreš

Bíreš: Spotrebiteľ chce poctivú potravinu

25.05.2019 09:00

Nie je to prvý raz, čo veterinári zistili pri výrobe bryndze odchýlky od štandardov. Pri poslednej kontrole objavili mimoriadne vysoké porušenie, uviedol Jozef Bíreš.

benzín, nafta, benzinka, pumpa, tankovanie, fotene so suhlasom

Rusko odčerpá z Družby v Bielorusku milión ton špinavej ropy

25.05.2019 08:00

Rusko odčerpá znečistenú ropu z ropovodu Družba v Bielorusku pomocou spätného chodu ropovodu a uskladní ju na svojom území.

Michal Kravčík

skutočné hodnoty vznikajú mimo honosných palácov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 136
Celková čítanosť: 268594x
Priemerná čítanosť článkov: 1975x

Autor blogu

Kategórie