Založ si blog

Sucho? Máme riešenie

Od sucha začína praskať zem? (https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/508743-od-sucha-uz-zacina-praskat-zem-pozrite-si-video-z-juhozapadu-slovenska/?fbclid=IwAR0mro5Du9wq0LDaG3T0ffpGf6LOZLEItFFnqkzWT5DIZOo4-l63vMmY79U).
To preto, lebo dlhšie a dlhšie neprší. Prečo z roka na rok menej dlhšie neprší? Nuž preto, lebo sú vyprázdnené malé vodné cykly. Treba ich naplniť a bude častejšie pršať a po trochu a stále, tak ako to bolo kedysi.
Prečo sa to zmenilo? Nuž jednoducho preto, lebo sme zrovnali medze, odstránili mokrade, remízky a čo sme mohli, tak sme odvodnili, alebo zregulovali, či zapečatili.

foto Kravčík

Jednou z najvyšších priorít Demokratickej strany je vrátiť pôde úrodnosť. Dá sa to dosiahnuť iba vtedy, ak bude častejšie pršať a nie len raz za 3 mesiace.
Vieme ako na to. Skupina expertov z Česka a Slovenska už pred 11 rokmi spísala Novú vodnú paradigmu (www.vodnaparadigma.sk), ktorá ponúka riešenia, ako obnoviť dážď a teda úrodnosť poľnohospodárskej pôdy.
Najlepšou, najefektívnejšou a najlacnejšou závlahou krajiny je dážď a nie budovanie drahých bypasových distribučných závlahových systémov na udržanie úrodnosti pôd. Preto DS túto agendu podporuje a ak dostane mandát od voličov, agendu presadí do praxe.
To riešenie nie len obnoví úrodnosť pôdy, ale obnoví aj biologické a chemické procesy v pôde, čím sa pre farmárov zlacní a zefektívni výroba potravín s trvalým udržaním úrodností pôd.
Obnova poľnohospodárskej krajiny zníži povodňové riziká, zmierni extrémy v počasí a znormalizuje teplotné skoky. Preto DS bez prívlastkov sa uchádza u všetkých občanov Slovenska o priazeň, aby sme získali mandát a agendu potravinovej, vodnej a klimatickej bezpečnosti Slovenska zrealizovali.

15.08.2019

Tak milí moji priatelia, mám tu oponenta. Vedecká obec na klímu si vybrala dr. Metelku, aby dokázal, že klíme vôbec nerozumiem. Tento pán už dlhšie obdobie prenasleduje moju vedeckú spôsobilosť. viac »

Vplyv CO2 na zmenu klímy je mýtus

14.08.2019

Prečo? Zo Slnka tečie žiarenie, ktoré vo vzduchoprázdnom priestore 150 mil. km nestráca žiadnu energiu. Pred vstupom do atmosféry dosahuje slnečné žiarenia intenzitu v podobe solárnej konštanty viac »

Prečo vplyv CO2 na klimatickú zmenu je fatal error

13.08.2019

Je asi príliš veľká drzosť hraničiaca s provokáciou uverejniť opak toho, čo mainstream hovorí o klimatickej zmene. Zvlášť vtedy, keď takmer všetci unisono pritakávajú o dôležitosti vplyvu viac »

generál Martin Dzúr, Fidel Castro

Martin Dzúr. Generál, ktorý vydal rozkaz, aby vojaci nebojovali s okupantmi

21.08.2019 18:00

Patril k najmocnejším ľuďom v bývalom Československu. Martin Dzúr bol ministrom národnej obrany a priaznivcom Alexandra Dubčeka.

priemyselny park Kosice 04

Priemyselný park by mal pomôcť košickému regiónu

21.08.2019 17:24

Vo dvoch halách na ploche takmer 8 hektárov za 30 miliónov eur by v budúcnosti mohlo pracovať zhruba 600 ľudí.

protest

SaS, OĽaNO aj Za slušné Slovensko ohlásili zhromaždenia na výročie vraždy

21.08.2019 17:07

SaS ohlásila zhromaždenie od 8:00 – 24:00, OĽaNO od 9:00 do 21:00 a Za slušné Slovensko od 14:00 do 20:00.

Ministerka vnútra Denisa Saková

Saková: Vyšetrovanie lustrácií pokračuje, postupne prijímame opatrenia

21.08.2019 16:37

Ministerka nevylučuje ani zmeny v legislatíve.